Choď na obsah Choď na menu
 


I. subregionálny pretek

3. 3. 2008

 

Obrázok

 

 Nuž, takýto sa nám naskytol pohľad z auta po príchode na Kojšovskú hoľu ráno, v sobotu 1. marca 2008. Napriek predpovediam počasia a zverejneným výstrahám, sme sa vybrali s nádejou, že sa budú všetky predpovede a ŠHMU mýliť,  na I. subregionálne preteky roku 2008 – Kojšovská hoľa WWL KN08LS  1 246 m/m.

Nemýlili sa – neviem to ani výstižne popísať, treba to zažiť - dážď, hmla a vietor, ktorý podľa záznamov dosahoval dopoludnia rýchlosť 24 m za sekundu (86 km/hod.) a spôsoboval problémy aj s chôdzou, takže sme rýchlo prestali aj rozmýšľať o stavbe antén. O všetko toto sa postarala tlaková níž Emma (neviem, či je to primerané pomenovanie toho, čo sa tam dialo) a máme ešte v živej pamäti vlaňajší I. subregionálny pretek s vtedy nazývanou tlakovou nížou – orkán Kyrill.

Po zvážení celkovej situácie sme sa rozhodli, že i napriek tomu, že sme chceli odskúšať novú konfiguráciu nášho pracoviska a po tri a pol mesačnej prestávke si zazávodiť,  rozhodli sme sa ustúpiť počasiu.  No a nezostáva nič iné, len sa tešiť dopočutia v niektorom z nasledujúcich Prevádzkových aktívov